Jak správně ošetřit řezané květiny?

Ráda si kupuješ domů čerstvé květiny a přemýšlíš, jak je správně ošetřit, aby ti vydržely co nejdéle čerstvé??

Taky ti nesmí doma na stole chybět váza s řezanými květinkami, nebo jsi snad dostala parádní kytici od partnera k narozeninám? Ať už je to jakkoliv, krása květin je pomíjivá a proto je dobré je vždy důkladně ošetřit, aby nám dělaly radost co nejdéle!

Péče o květiny není nic náročného, rozhodně to zvládne každý!

Připravíme si

  • vázu s čistou vodou – měla by být chladná
  • malý ostrý nožík
  • pytlíček s výživou pro řezané květiny

Očistíme květinu

Květinu vybalíme z papíru nebo obalu, ve kterém jsme ji převáželi z obchodu a spodní část stonku důkladně očistíme od listů a trnů. To je velmi důležité, protože pokud bychom to neudělali, listy by uhnívaly pod vodou a to by snížilo trvanlivost květiny.

Seřízneme stonek

Květinu pevně uchopíme a malým ostrým nožíkem seřízneme stonek dlouhým šikmým řezem – díky tomu se květina dobře napije vody. S nožem vždy pracujeme velmi opatrně!!

Přidáme výživu

Do připravené čisté vázy s čerstvou vodou přidáme výživu pro květiny. Bývá v malém pytlíčku, který je přibalený ke květinám. Obvykle je to bílý prášek nebo tekutý gel. Během prvních 24 hodin se květina důkladně napije a nasaje výživu, takže v dalších dnech už se nemusíme bát vodu vyměnit – květina zůstane vyživená.

Květiny vložíme do vázy

Květiny po seříznutí vložíme do vázy s vodou a výživou. Vázu postavíme ideálně na světlé chladné místo a užíváme si krásu květů! Ze skušenosti se mi osvědčilo každé dva dny vyměnit vodu za čerstvou a květiny znovu seříznout. Vydrží tak mnohem déle svěží a krásné, než kdybychom vodu znovu nevyměnili.

Chtěla bys více inspirace? Nakoukni na můj Instagram nebo Facebook. Pokud budeš s květinkami dále tvořit, mohly by se ti hodit i různé tipy a triky na snadné tvoření, které jsem pro tebe připravila v dalších článcích.  Například článek o tom, Jak nosit květinový věneček, mrknout na něj můžeš tady.

Přeji ti do tvého tvoření plno energie a kreativní nálady!

Nezapomeň, že…

Tvoření přináší radost a radost je kořením života…

 

Tvoje Bára

Florist in Wonderland

Jsem floristka a nadšená milovnice květin. Zakladatelka projektu Florist in Wonderland, lektorka online kurzů tvoření z květin a autorka praktické příručky "Nápadovník pro všechny kytičkáře", kterou si můžeš stáhnout zdarma TADY>> Učím další kreativní nadšence, jak si vytvořit z květin plno úžasných květinových výtvorů jednoduše a tak, aby je to bavilo. Chceš se o mě dozvědět víc? Můj příběh si přečti ZDE>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.