Jak správně ošetřit řezané květiny?

Rádi si kupujete domů čerstvé květiny a přemýšlíte, jak je správně ošetřit, aby vám vydržely co nejdéle čerstvé??

Taky vám nesmí doma na stole chybět váza s řezanými květinkami, nebo jste snad dostali parádní kytici od partnera k narozeninám? Ať už je to jakkoliv, krása květin je pomíjivá a proto je dobré je vždy důkladně ošetřit, aby nám dělaly radost co nejdéle!

Péče o květiny není nic náročného, rozhodně to zvládne každý!

Připravíme si

  • vázu s čistou vodou – měla by být chladná
  • malý ostrý nožík
  • pytlíček s výživou pro řezané květiny

Očistíme květinu

Květinu vybalíme z papíru nebo obalu, ve kterém jsme ji převáželi z obchodu a spodní část stonku důkladně očistíme od listů a trnů. To je velmi důležité, protože pokud bychom to neudělali, listy by uhnívaly pod vodou a to by snížilo trvanlivost květiny.

Seřízneme stonek

Květinu pevně uchopíme a malým ostrým nožíkem seřízneme stonek dlouhým šikmým řezem – díky tomu se květina dobře napije vody. S nožem vždy pracujeme velmi opatrně!!

Přidáme výživu

Do připravené čisté vázy s čerstvou vodou přidáme výživu pro květiny. Bývá v malém pytlíčku, který je přibalený ke květinám. Obvykle je to bílý prášek nebo tekutý gel. Během prvních 24 hodin se květina důkladně napije a nasaje výživu, takže v dalších dnech už se nemusíme bát vodu vyměnit – květina zůstane vyživená.

Květiny vložíme do vázy

Květiny po seříznutí vložíme do vázy s vodou a výživou. Vázu postavíme ideálně na světlé chladné místo a užíváme si krásu květů! Ze skušenosti se mi osvědčilo každé dva dny vyměnit vodu za čerstvou a květiny znovu seříznout. Vydrží tak mnohem déle svěží a krásné, než kdybychom vodu znovu nevyměnili.

Chtěli byste více inspirace? Nakoukněte na můj Instagram nebo Facebook. Pokud budete s květinkami dále tvořit, mohly by se vám hodit i různé tipy a triky na snadné tvoření, které jsem pro vás připravila v dalších článcích.  Například článek o tom, Jak nosit květinový věneček, mrknout na něj můžete tady.

Přeji vám do vašeho tvoření plno energie a kreativní nálady!

Nezapomeňte, že…

Tvoření přináší radost a radost je kořením života…

 

Vaše Bára

Florist in Wonderland

Jsem floristka, která inspiruje ke kreativitě. Lidem, pro které je tvoření stejnou vášní jako pro mě, předávám funkční techniky, díky kterým si dokážou vyrobit nespočet úžasných květinových korun, čelenek a dalších fantazijních doplňků jednoduše a tak, aby je to bavilo. Chcete se o mě dozvědět víc? Můj příběh si přečtěte ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.