K tomu, abys začala tvořit, nepotřebuješ žádné speciální schopnosti.

 

Možná to znáš taky – mnohokrát už jsi se dívala na krásné květinové obrázky na internetu, prohlížela sis nejrůznější inspiraci a láká tě něco takového taky zkusit. I ty by sis chtěla vyzdobit květinami byt, dotýkat se jejich křehké krásy, hrát si s nimi.

Jenže co když se někde vzadu ve tvojí hlavě vždycky ozve hlásek: “Tohle já přece neumím, na to nejsem dost talentovaná, to bych musela být šikovnější…”

Ano, pochybovat o sobě je přirozené. Nikdo z nás neumí a nezná všechno.

Možná jsou ale obavy právě ta jedna jediná malá překážka, která může stát mezi tebou a tvými květinovými sny.

 

Protože já ti můžu s jistotou říct, že na to, abys sis začala dělat radost s květinami, nepotřebuješ žádné speciální schopnosti!

Nemusíš být mistr světa v aranžování nebo zkušená floristka. Není potřeba vytvářet hned složitá veledíla, stačí začít s něčím jednoduchým a zlepšovat se postupně.

Je to jako s každou jinou dovedností, kterou se potřebuješ naučit. Nikdo z nás jako dítě neuměl číst a dokonce ani chodit. A přitom dneska je pro nás čtení i chůze naprosto samozřejmá věc.

Jde jen o to, udělat ten první krok a dát si prostě květiny do vázy. Nebo vzít poprvé do ruky aranžovací hmotu a zkusit do ní zapíchnout pár kvítků.

 

 

Jakmile zjistíš, že to není nic složitého, každý další pokus už ti půjde snadněji a snadněji.

Možná tvoje aranžmá nebudou ze začátku dokonalá, ale to vůbec nevadí. Každý mistr začínal jako začátečník – to si vždycky připomínej. Důležité je dát si prostor pro experimentování a učení se.

U sportovců se říká, že za jejich úspěchem je 80 % trénink a jen 20 % talent. Přijde mi, že u květin tohle platí velmi podobně. Takže jako sportovec někdy poprvé kopnul do míče, tak ani ty se toho neboj!

Udělej ten první krok, vezmi květiny a prostě začni tvořit!

Každý tvůj pokus, každá tvoje snaha ti přinese nové zkušenosti, dovednosti a věřím, že i plno radosti.
Přeji ti krásný den s tvořením!
Jsem floristka a nadšená milovnice květin. Zakladatelka projektu Florist in Wonderland, lektorka online kurzů tvoření z květin a autorka praktické příručky "Nápadovník pro všechny kytičkáře", kterou si můžeš stáhnout zdarma TADY>> Učím další kreativní nadšence, jak si vytvořit z květin plno úžasných květinových výtvorů jednoduše a tak, aby je to bavilo. Chceš se o mě dozvědět víc? Můj příběh si přečti ZDE>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.