Jak jednoduše nadrátovat květ magnolie??

Tvoříte něco rychlého z květů magnolie a zjistili jste, že květ má příliš krátký stonek? Prohlédněte si jednoduchý tip, jak ho prodloužit!

Každý rok mi na zahradě vykvete naprosto nádherný strom rané magnolie. Květy jsou světlounce narůžovělé a proti jasně modrému nebi vypadají prostě překrásně!! Nikdy neodolám a musím si z nich prostě něco vyrobit!!

Občas se mi ale stane, že je stonek květu příliš krátký a potřebuji ho z nějakého důvodu prodloužit. V takovém případě si vezmu do ruky drát a kvítek jednoduše nadrátuji.

Důležitá poznámka:

Tento způsob prodlužování stonku volíme u magnolie jen na rychlé krátkodobé používání – kdy stačí, aby květ vydržel pěkný třeba dvě tři hodinky. Pokud potřebujeme, aby nám květ vydržel déle, musíme vždy použít ještě další techniky, které květu dodají vláhu (např. vatičkování apod.)!!

Doba, po kterou květy vydrží nadrátované „nasucho“ se u každého druhu květiny velmi liší – například dobře napitá a ošetřená růže nebo orchidej vydrží obvykle celý den, zato šeřík vadne bez vody poměrně rychle. Co která květina vydrží zjistíte nejlépe praxí, ale pro rychlé snadné tvoření nějaké krátkodobé dekorace je drátování květů skvělá technika a rozhodně stojí za to se jí naučit! 

Co budeme potřebovat:

Na pracovní plochu si připravíme:

  • květy magnolie
  • ohebný vázací drát
  • floristickou pásku

Jak na to:

1) Ustřihneme drát

Pomocí štípacích kleští nebo zahradnických nůžek ustřihneme delší kus drátu.

Přesnou délku volíme podle toho, o kolik chceme stonek prodloužit.

2) Připevníme drát

Jeden konec drátu pevně omotáme kolem stonku květu magnolie.

3) Ovineme pásku

Vezmeme floristickou pásku a konec jemně natáhneme mezi prsty. Přitiskneme ke stonku s drátem a pevně ovineme.

4) Začistíme

Páskou pečlivě ovineme drát a začistíme tak celou práci.

5) Umístíme do aranžmá

Květy magnolie s takto prodlouženými stonky můžeme pohodlně pomocí drátu připevnit do jakéhokoliv aranžmá, čelenky, koruny, dekorace apod.

A máme hotovo!

Bylo to snadné že? Možná vám nadrátování prvního květu zabralo nějaký čas, ale věřte, že s každým dalším kvítkem to půjde rychleji a rychleji – vše je jen o cviku a zručnosti, než si vaše prsty zvyknou na nový pohyb.

Tímto způsobem si samozřejmě můžete nadrátovat i řadu dalších květů, nemusíte ho používat jen na magnolii, takže se nebojte experimentovat a zkoušet nové kombinace květů, hrát si s barvičkami a texturami.

Rádi byste více inspirace?

Pokud byste se rádi podívali na více inspirace, nakoukněte na můj Instagram nebo Facebook. Hodit by se vám mohly i další tipy a triky na snadné tvoření, které jsem pro vás připravila v dalších článcích, například článek o tom,  Jak jednoduše připevnit skořápky do aranžmá, mrknout na něj můžete tady.

Přeji vám do vašeho tvoření plno energie a kreativní nálady!

Nezapomeňte, že…

Tvoření přináší radost a radost je kořením života…

 

Vaše Bára

Florist in Wonderland

Jsem floristka, která inspiruje ke kreativitě. Lidem, pro které je tvoření stejnou vášní jako pro mě, předávám funkční techniky, díky kterým si dokážou vyrobit nespočet úžasných květinových korun, čelenek a dalších fantazijních doplňků jednoduše a tak, aby je to bavilo. Chcete se o mě dozvědět víc? Můj příběh si přečtěte ZDE
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.