Proč vlastně vytvářím zrovna kreativní doplňky na focení?

 

Mnohokrát jsem se nad tím zamyslela. Ano, miluju tvoření, ale je přece tolik různých jiných kreativních věcí… Jako floristka mám kreativitu přímo v popisu práce. Každý pracovní den je takovou malou osobní výzvou, kdy je potřeba řešit nejrůznější přání zákazníků.

Proč tedy zrovna doplňky na focení?

Důvody jsou hned dva.

Tím jednoznačně prvním je SVOBODA!!

V každé floristické disciplíně se můžu krativně vyřádit, ale vždy je to přece jen něčím formálně omezeno – můžu používat různé barvy i druhy květin, ale stále to musí vypadat jako kytice, jako aranžmá na stůl , jako věnec….

Ale kreativní fotodoplňky ?? Tam se můžu naplno rozjet – tam je vše dovoleno. Naopak zde velmi často platí pravidlo, že čím „šílenější“, tím lepší a originálnější pro výslednou fotku. A tady přesně začíná ta svoboda – můžu vymýšlet a hledat stále nové barevné kombinace, můžu se pouštět do nejrůznějších tvarů a velikostí.

 

Co ale na fotodoplňcích opravdu miluju je možnost nekonečných kombinací materiálů. Není to jen o květinách, ale můžu používat cokoliv jiného. Na nejrůznější projekty už jsem využívala kůru, mech, bublinkovou fólii, kartonová plata od vajíček, dráty, elektrické kabely, látky, vyřazené součástky z počítačů, novinové papíry, alobal, pletací přízi, perličky, kamínky, bonbony marshmallow, peří, kusy dřeva a spoustu dalšího…

Zní to trochu šíleně?

Ano, ale u kreativních doplňků nic z toho není špatně, nic není zakázáno, důležitý je pouze výsledný dojem. Můžu si pohrát se strukturou a vlastnostmi jednotlivých materiálů. I zdánlivě nesourodé materiály se dají častokrát velmi dobře zkombinovat. Pokud znám dostatečný počet správných technik, aby doplňky stále dokázaly plnit svoji funkci, můžu se směle ponořit do světa svojí fantazie.

A právě v tom je pro mě ta největší svoboda. Můžu se naplno rozběhnout do světa kreativity, kde neplatí žádná omezení. Je to jen můj prostor, moje vidění reality.

Ráda bych tenhle úžasný pocit z tvořivé svobody pomohla zažít i ostatním, proto jsem se pustila do tohoto blogu, který bude brzy plný inspirace a námětů. Abych co nejvíce podpořila každého, kdo by si chtěl sám zkusit něco vytvořit, začala jsem také s psaním eBooku, který bude brzy ke stažení ZDARMA ZDE. Je to knížečka plná inspirace a jednoduchých návodů, jak si svépomocí vytvořit nádherné čelenky, které vás vždycky potěší.

Na LIDECH, kterými se obklopujeme, opravdu záleží!

Druhým neméně důležitým důvodem, proč jsem se vydala právě cestou doplňků jsou samotní lidé spojení se světem fotografování.

Díky svojí práci jsem potkala tolik báječných stejně nadšených lidí! Jsou naladěni na stejné kreativní vlně jako já. Je naprosto skvělé s takovými lidmi spolupracovat. Máme si co říct pracovně i lidsky.

Když jsem před lety skončila s tehdejší prací v květinářství a stála před důležitým rozhodnutím, zda rozjet vlastní floristický ateliér nebo se nechat zaměstnat v květinářství na opačné straně města, bylo setkávání s mě blízkými lidmi právě jedním z velkých důvodů, proč se pustit do podnikání.

Věděla jsem, že klasické zaměstnání by mi přineslo rozhodně větší jistotu i pravidelnější příjmy, ale musela bych se vzdát řady věcí. Omezená dlouhou pracovní dobou a dojížděním do vzdálenější části města už bych neměla tolik času na přípravu a realizaci nejrůznějších projektů. Ten barevný svět plný fotografů, modelek, vizážistů, vlasových stylistů, módních návrhářů a dalších profesí, kam jsem si tak pracně vyšlapala cestičku, by se pro mě zase pomaličku uzavřel.

Jenže já jsem to nechtěla vzdát!

Toužila jsem se vedle klasické floristické práce rozvíjet i v dalším směru, zažívat s ostatními nejrůznější vtipné a někdy i dobrodružné příhody na focení, napětí před začátkem přehlídky, i radost, když člověk překoná svoje limity a povede se mu vytvořit něco nádherného…

A tak jsem se tehdy rozhodla vydat se cestou vlastního podnikání. Nebyla to cesta úplně jednoduchá, ale mohla jsem si vše uspořádat podle svého tak, aby mi kromě klasických zakázek zbyl i čas a prostor na fotoprojekty.

Dodnes svého rozhodnutí nelituji! Sice šel život už dál, připravil mi spoustu kotrmelců, takže dneska už několikátý rok sbírám zkušenosti v zahraničí, kam jsem se přesunula z Čech. Tehdejší rozhodnutí mi však otevřelo nové obzory, nové možnosti, opravdu hodně jsem se naučila. Tam vznikly základy, na kterých dneska stavím a pokračuji dál. Zjistila jsem, kolik je ve světě šikovných lidí a jak skvělé a inspirativní je pozorovat je při práci a spolupracovat s nimi.

Mojí hlavní motivací, proč jsem se tedy do výroby nejrůznějších čelenek, korun, kostýmů a dalších fotodoplňků pustila je, že díky svobodě, kterou mi jejich tvorba dává, můžu dělat to, co mě opravdu baví, s lidmi, se kterými se opravdu chci setkávat.

A to je podle mě v životě velmi důležité!!

Moc se těším na každý další zážitek, na každou další zkušenost, která mě potká. Pokud by vás zajímalo, jak na svojí cestě pokračuji, co nového zkouším a vyrábím, budu moc ráda , když se spolu potkáme na mé FB stránce a IG profilu, nebo u mých dalších článků na tomto blogu, kde píšu svoje různé zážitky a zkušenosti (například tady najdete článek, Jak způsobit veřejné pozdvižení v parku).

Přeji vám krásný den a plno kreativních nápadů!

Jsem floristka, která na základě svých několikaletých zkušeností předává fotografům a dalším kreativním lidem funkční techniky, díky kterým si dokážou vyrobit nespočet úžasných fantazijních doplňků a kostýmů. Učím je, jak si můžou rozšířit portfolio, nabídnout svým zákazníkům něco nového a fotit to, co je opravdu baví. Můj příběh si přečtěte ZDE